• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים

הזמן נסיעה עכשיו 077-727-7967

עידו הסעות
בלוג

כל כמה זמן צריך להחליף מצבר לרכב הסעות?

תחזוקת רכבי הסעות חייבת להיות מוקפדת ומושקעת במיוחד. אף אחד לא אוהב כמובן להיתקע עם מכונית שלא ממלאת את ייעודה, אבל כשמדובר על מיניבוס שאמור לאסוף בבוקר ילדים לגנים או על אוטובוס שמחכים לו אורחי חתונה, עוגמת הנפש עלולה להיות גדולה פי כמה וכמה.

אחד המרכיבים החשובים ביותר במסגרת התפעול השוטף של חברת הסעות הוא בדיקת המצבר בכל כלי הרכב. כשאנשים רבים סומכים עליך מצבר שהתרוקן הוא צרה צרורה, ועל כן חשוב להיערך מראש ולמנוע מצב שכזה - ולהחליף בזמן מצבר שמתחיל להתקרב לסוף דרכו עוד לפני שהוא שובק חיים לגמרי.

חשיבות הבדיקות התקופתיות

התדירות המומלצת של החלפת מצבר ברכבי הסעות היא אחת ל-3 שנים. חשוב מאוד לרכוש מוצר איכותי של חברה מובילה בתחום, ועוד המלצה חשובה היא לבצע בדיקות תקופתיות בקפדנות, במוסכים מוסמכים, כדי לא לפספס - מיניבוסים ואוטובוסים שמיועדים להסעת עובדים, ילדים וכו' עוברים קילומטרים רבים מדי שבוע ובאופן כללי מתאפיינים בשימוש אינטנסיבי, ולכן גם חובת הזהירות המרבית.

כמו כן חשוב מאוד לשים לב מיד לכל סימן שמעיד כי ייתכן שהמצבר מתחיל להיחלש ולמעשה להתקרב אל סוף דרכו. האינדיקציה המובהקת ביותר היא נורית החיווי של המצבר. גם כשהנוריות האחרות מהבהבות או דולקות בעוצמה נמוכה כשמתניעים את הרכב כדאי להתייחס לכך כסימן משמעותי ועוד "כתובת על הקיר" היא קושי להתניע את הרכב. כמובן שהתנעה לא חלקה עלולה להיגרם גם מסיבות אחרות ולכן אין צורך למהר להחליף את המצבר - אלא רק לבדוק אותו.

איך לבחור מצבר חדש?

תדירות ההחלפה של המצבר היא מרכיב משמעותי בתחזוקת רכבי הסעות, ועוד דגש חשוב הוא בחירה מושכלת של המצבר החדש.

כאמור הפרמטר המשמעותי ביותר הוא החברה המייצרת. מותגים כמו שנפ, ורטה (Varta) ו-וולטה (Volta) מבטיחים אמינות מרבית ובהתאם ביצועים מעולים לאורך זמן, ובנוסף תוחלת חיים מרבית - כאמור כ-3 שנים.

נתון נוסף שכדאי לבדוק הוא תאריך הייצור. כל מצבר לרכב מתחיל להתיישן מרגע שהוא יורד מפס הייצור ועוד לפני שהוא מספק חשמל למערכות הרכב השונות, ולכן רצוי כמובן להימנע מרכישת מוצר שחלף זמן רב ממועד הייצור.
דגש מתבקש אחר הוא ההתאמה לרכבי הסעות ולנפח המנוע. באוטובוסים למשל העוצמה הנדרשת של הזרם החשמלי היא 90 אמפר ומעלה, ומאחר שלכל דגם יש מאפיינים ספציפיים חשוב לרכוש את המצבר מחברה מקצועית שיודעת להתאים אותו באופן מושלם לכל רכב.

היתרון של שירות שמגיע אליכם

עבור חברת הסעות האפשרות לקבל פתרון איכותי במחיר תחרותי מבלי להידרש להגיע למוסך היא באופן טבעי בעלת ערך רב. שירות מצברים עד הבית חוסך זמן יקר, וזוהי גם הדרך המומלצת לנהגים פרטיים שנתקעים עם מכונית שלא מניעה ורוצים לחזור ולהשתמש בה בהקדם האפשרי ובמינימום טרחה.