• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים

הזמן נסיעה עכשיו 077-727-7967

עידו הסעות
בלוג

התכשיט הנפוץ ביותר בעולם

התכשיט הנפוץ ביותר בעולםהאבן הכה פולפולארית, מיוחדת ויקרה הזו, היא למעשה מינרל קשה המורכב מפחמן. מדובר במינרל הקשה ביותר בטבע, ובשל צורתו הייחודית ודרגת הקושי שלו- דרגה 10. היהלום הינו אחד מאבני החן הנפוצות ביותר שיש. כמעט ואין אישה שלא תשמח לקבל תכשיטי יהלומים. עם זאת, משמש היהלום גם לשימוש תעשייתי, כאשר בשל דרגת הקושי שלו- משמש בין השאר כלהב איכותי.

תכשיטי יהלומים הפכו לנפוצים וליקרים ביותר בתחום התכשיטנות. מרבית התכשיטים כיום משובצים ביהלומים בצורה כזו או אחרת, בין אם מדובר בתליונים לשרשרות, צמידים או עגילים, וכמובן- טבעות. תכשיטי יהלומים במרבית המקרים יהיו יקרים יותר אל מול תכשיטים בהן משובצות אבני חן אחרות, כאשר שווי התכשיט בעל היהלום יהיה תלוי ברמת ניקויו של היהלום.

התכשיט הנפוץ ביותר המשלב בתוכו יהלום, הם כמובן טבעות האירוסין. במרבית המקרים, כשגבר בוחר להציע לבחירת ליבו להנשא לו, יבחר בטבעת אירוסין משולבת יהלום אחד לפחות, לעיתים יהלום אחד גדול או מספר יהלומים קטנים, כאשר הטבעת עצמה יכולה להיות מזהב לבן, אדום או צהוב- כשהבחירה היא על פי עדיפות הבחורה.

כמו כן, כיום, בניגוד לטבעות הנישואין החלקות שהיו בעבר, ניתן למצוא טבעות נישואין במגוון הצורות והטקסטורות, כאשר חלקן משלבות יהלומים. לעיתים פזורים היהלומים מסביב לטבעת, לעיתים מדובר על אבן אחת גדולה, ולעיתים מדובר בשילוב בין יהלום לאבנים נוספות. במרבית המקרים, מעוניינות נשים להתאים בין טבעת האירוסין שלהן לטבעת הנישואין, כך שיראו כמו סט. כמו כן, מעדיפות גם לשלב עגילים ושרשרת תואמים, ואותם לענוד כבר ביום החתונה או שבת החתן.

תכשיטי יהלומים ניתן למצוא במגוון רחב של חנויות, בין אם מדובר בחנויות תכשיטים המוכרות מגוון של תכשיטים מכל הסוגים והמינים, במתחם הבורסה בו ניתן לאתר חנויות המתמקצעות בתחום היהלומים או אצל צורף שיכול לעצב התכשיט בשילוב היהלום על פי הטעם האישי של הרוכש. עלות של רכישת תכשיט היהלום תורכב מכמות הזהב ששנכנסה לתכשיט, סוג הזהב, וכאמור- ניקיון היהלום יחד עם הגודל שלו וצבעו.