• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים

הזמן נסיעה עכשיו 077-727-7967

עידו הסעות
הסעות לאירועים

הסעות לבחירות

מי זכאי להסעות ביום הבחירות ומה כדאי לברר אודות חברת ההסעות שתסיע אתכם לקלפיות באפריל הקרוב.הסעות לבחירות

בחודש אפריל הקרוב, יתקיימו בחירות לראשות הממשלה ולכנסת ה-21. הבחירות יתקיימו בתשיעי לחודש, ואזרחי ישראל יתבקשו להגיע לקלפיות ולהחליט מי הם רוצים שייצג אותם בממשלה שתקום. החוק בישראל קובע שכל אזרח מעל גיל 18 רשאי להצביע, אך בפועל אחוזי ההצבעה אינם מגיעים ל-100%. בבחירות הקודמות לדוגמה, אחוז ההצבעה עמד על 72.34% ואף כי שיעור זה נחשב לגבוה, הוא מלמד כי ישנם אנשים אשר אינם מגיעים להצביע מסיבות כאלו ואחרות.

גורמים המשפיעים על אחוזי ההצבעה

את הגורמים המשפיעים על אחוזי ההצבעה ניתן לחלק לשתי קבוצות מרכזיות. בקבוצה הראשונה נכללים כל האזרחים אשר אינם מעוניינים להצביע מתוך רצונם החופשי. בקבוצה השנייה נכללים כל האזרחים אשר אינם יכולים להצביע בשל קושי כזה או אחר. הקושי יכול לנבוע מנכות או מגבלה פיזית המקשה על הבוחר להגיע לקלפיות, או מרחק גיאוגרפי בין המקום בו הבוחר נמצא לבין הקלפי בה הוא רשום.

הסעות לבחירות - נוחות בקבוצות גדולות לקלפיות

הסעות לבחירות 2019 ישראל

את הקושי להגיע לקלפיות ניתן לפתור באמצעות שירותי הסעות ביום הבחירות. על פי החוק, בעלי זכות בחירה אשר ביום הבחירות נמצאים במרחק העולה על 20 ק"מ מן הקלפי אליה הם רשומים, זכאים להסעה בתחבורה ציבורית, כמו אוטובוס או רכבת. אך מה עושים כאשר רוצים למצוא למשל פתרון לקהילת קשישים המתגוררת בדיור מוגן ומעוניינת להצביע? וזוהי רק דוגמה אחת למצבים בהם יש אזרחים בעלי זכות הצבעה שיש להם קושי להגיע ולבחור. במקרים כאלו ניתן לארגן מראש הסעות לבחירות.

מה כדאי לבדוק כאשר מזמינים שירותי הסעות לבחירות?

את ההסעות כדאי להזמין בקבוצות גדולות, כדי שהמחיר יהיה משתלם. לעתים יהיה משתלם לחבור למקומות או מרכזים נוספים כדי שתצא הסעה גדולה ומלאה. נקודה נוספת היא נוחות האוטובוס. שירותי הסעות ביום הבחירות, במיוחד כאשר מדובר באוכלוסייה מבוגרת או בעלת מגבלה פיזית, חייבת אוטובוס נגיש ונוח.

עוד נקודה חשובה זו העמידה בזמנים של החברה. הצבעה ביום הבחירות תלויה בשעות הפעילות של הקלפיות, אך כדי שהבוחרים לא יחכו שעות רבות חשוב לתאם עם החברה שעת איסוף ושעת החזרה, ולוודא שהנהג יוכל לגלות גמישות במידה ויהיה עיכוב בקלפי.

רוצים לממש את זכותכם להצביע בבחירות הקרובות אך חוששים שלא תוכלו להגיע? כדאי להתייעץ ולברר אודות שירותי הסעות מסודרים שיוכלו לקחת ולהחזיר אתכם לקלפי.