• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים

הזמן נסיעה עכשיו 077-727-7967

עידו הסעות
בלוג

מה היא בכלל טבעת נישואין

מה היא בכלל טבעת נישואין? למה מיועדת? מדוע קיימת בכל כך הרבה עיצובים? האם קיימת חוקיות לעיצוב של טבעות נישואין?בדתות רבות, נהוג לקדש את האישה, ובחלק מהדתות גם את הגבר, באמצעות טבעת נישואין. בזמן הקידושין או שבועת הנישואין, עונד הגבר לאישה את הטבעת, ואומר ברכה או שבוע. ביהדות כמובן הברכה היא "בטבעת זו את מקודשת לי כדת משה וישראל". ומרגע זה, מדובר למעשה בזוג נשוי.בנצרות, עונד הגבר לאישה את הטבעת כאשר הוא אומר "with this ring i thee wed". כך גם אומרת האישה בזמן שעונדת לבעלה את הטבעת.

טבעות נישואין הינן עגולות, מה שמסמל את השלמות, שכן המעגל מצד אחד הוא שלם, ומצד שני, אינסופי, מה שמסמל על ניצחיות הקשר.

בעבר, הטבעות הסטנדרטיות היו טבעות ה"חישוק"- הטבעות הדקות הרגילות, כאשר עוביין מעט השתנה מפעם לפעם.כיום, מבחר טבעת הנישואין הינו אינסופי! ישנן טבעות עבות או דקות, טבעות מעוטרות או טבעות חלקות, טבעות המורכבות ממספר חלקים או טבעות המעוצבות משלוש גווני הזהב- לבן, צהוב ואדום. חלק מהטבעות הינן בעלות טקסטורות או ציורים, למשל מקומות קדושים בירושלים. במידה והזוג מעוניין, ניתן לחרוט בפנים הטבעת את השמות וכן את תאריך יום הנישואין.על פי היהדות, על הטבעת להיות שווה פרוטה, ולהרכש על ידי הבעל. על הטבעת בעיקרון להיות חלקה, אך כיום, בשל העיצובים השונים, הרבנות מתפשרת ומבקשת כי הטבעות יהיו ללא חתכים, כלומר, שלמות.

במרבית המקרים, מעדיפים זוגות לבחור טבעות שונות, כאשר הבעל רוכש טבעת נישואין סטנדרטית- דקה, בעוד האישה לרוב מעדיפה טבעת מעוצבת וייחודית.לעיתים, רוכשים הבעל והאישה טבעות נישואין תואמות, כאשר הטבעת של האישה תהיה מעודנת יותר בעוד הטבעת של הגבר תהיה מעט עבה יותר.

חיפושים אחר טבעות נישואין אינן תמיד דבר פשוט, בשל כמות האפשרויות העומדת בפני הבאים לרכושן. על כן, טרם הולכים לרכוש הטבעות, מומלץ לשוטט מעט באינטרנט, על מנת לבחון האפשרויות השונות, להתקבע על סגנון מסויים ואז ללכת לבדוק אותן בין חנויות התכשיטים המרובות.