• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים

הזמן נסיעה עכשיו 077-727-7967

עידו הסעות
בלוג

השכרת רכב או שכירת שירותי הסעות

אין לכם רכב פרטי, אבל משמעות הדבר אינה שלא קיימות עבורכם אפשרויות להגיע ממקום למקום, ואפילו בנוחות מקסימלית. שתיים מהאפשרויות היותר פופולאריות הן השכרת רכב מצד אחד, או הזמנה של שירותי הסעות מהצד האחר. אין כאן תשובה חד משמעית לגבי מה עדיף, כאשר לכל בחירה יש יתרונות משלה, וכל בחירה מתאימה במצבים אחרים.

מתי מומלץ לשכור רכב?

השכרת רכב היא במידה רבה האפשרות שלכם להיות אדונים לגורלכם. עם הרכב השכור תוכלו להגיע לכל מקום שתחפצו במשך תקופת ההשכרה, שנעה בין מספר שעות עד למספר שבועות (או אפילו יותר). רכב השכור מספק גמישות, מה שהופך אותו לאידיאלי במקרה של טיול, למשל, ביציאה ליום סידורים וכיוצא בזה. העובדה שהרכבים המוצעים להשכרה הם חדישים ונוחים ברובם הגדול תורמת במידה רבה לאטרקטיביות של הבחירה.

מחיר השכרת הרכב תלוי בהרבה משתנים, דוגמת קבוצת הרכב שהוא משתייך אליה, השאלה אם הוא ידני או אוטומטי, מספר הדלתות, האבזור, תחנות הלקיחה וההחזרה של הרכב וכן הלאה. מכיוון שזהו תחום תחרותי, ישנה אפשרות להשכרת רכב בזול אצל חברות שונות, מבצעים אטרקטיביים וגם אופציה לנהל לפעמים משא ומתן מול אנשי החברות.

הבעיות העיקריות עם ההשכרה הן שבהסכמים השונים עלולות להיות מלכודות, וכן שיש צורך לחשוב על ביטוחים, על אביזרים נלווים ועל שאר פריטים שמייקרים את המחיר. כמו כן, מכיוון שהרכב הוא של גורם אחר, כל נזק בו גורר הוצאות, מה שפוגע מעט בשקט הנפשי של הנהגים. בנוסף, ברכב השכור תצטרכו לנהוג בעצמכם.

היתרונות של שירות הסעות

שירותי הסעות הם אופציה נוחה שאידיאלית למצבים מגוונים. העיקרון כאן הוא שמעבירים את ההגה לידיים של נהגים מיומנים של חברת ההסעות, מה שכמובן מקל על הנוסעים.

השכרת שירותי הסעות יכולה למנוע מכם מאמצים בנהיגה ובניווט, וגם מתאימה לתרחישים בהם אינכם מעוניינים לנהוג כלל – למשל אחרי ששותים אלכוהול (זו הסיבה לכך ששירותי הסעות נפוצים מאד בתחום האירועים, בין היתר). המחירים בתחום הזה בהחלט עשויים להיות נוחים, כאשר יש אפשרות לחיסכון במקרה של הסעות לקבוצות גדולות, אפילו של עשרות אנשים.

מן העבר השני, שירותי הסעות פוגעים במידה מסוימת בגמישות, שהיא בהחלט חשובה בחלק מהנסיעות: לא ניתן לשנות את המסלול שנקבע, לעצור בצד הדרך וכן הלאה. בנוסף, יש כאן תלות בגורם חיצוני, שחייבים לסמוך עליו בכל מאת האחוזים. מצב בו מזמינים שירותי הסעות שאינם מגיעים בזמן הוא בגדר אפשרות אצל החברות הפחות אמינות, מה שמביא לצרות צרורות מבחינתם של מזמיני השירות.